4

For Prepayment energy Meter and AMR system Combination switch, reactive power compensation devices and automatic control.
Basic parameter
| Coil pulse width | 50ms Min |
| Operatino time | 30ms Max. |
| Comeback time | 30ms Max. |
Dielectric strength (50/60Hz) | Between coil &contact 4000VAC/min |
| Between contacts 1800VAC/min | |
| Insulation resistance | Min.1000MΩ(500VDC) |
| Ambient Temp. | -40℃~+85℃ |
| Weight | 145g |
| Terminal type | PCB & QC |
| Package | Standard Export Carton(40x35x35 cm) inner boxes(19x16x12/6 cm) |
| Size(mm) | 100*40*21 |
Contact parameter
| Contact form | 3A 3B |
| Contact material | Silver Alloy ( AgSnO2 ) |
| Contact resistance | 0.8mΩ Max.(12VDC 1A) |
| Contact current (CosΦ=1) | 80A 250VAC |
| Max disconnection voltage | 440VAC/110VDC |
| Max disconnection power | 20,000VA |
| Electrical life | 5,000 cycles(load) resistive / 5,000 cycles sensual |
| Mechanical life | 1*105 cycles |
Coil parameter
| Rated Voltage | Resistance±10%(Ω) | Rated Voltage(VDC) | |
| Single | Dual | ||
| 6 | 12 | 6*2 | ≤70%
Rated voltage |
9 | 27 | 13.5*2 | |
| 12 | 48 | 24*2 | |
| 24 | 192 | 96*2 | |

·Switching current:80A ·Three-phase phase relay ·RoHS ·IEC60255-31 UC2
For Prepayment energy Meter and AMR system Combination switch, reactive power compensation devices and automatic control.
| Parameter | Date |
|---|---|
| Contact material | AgSnO2 |
| Contact resistance | 0.8mΩ MAX.(12VDC 1A) |
| Contact currentt | 80A/250VAC |
| Max disconnection voltage | 440VAC/110VDC |
| Max disconnection power | 20000VA |
| Electrical life | 5,000 cycles (load) resistive 5,000cycles sensual |
| Mechanical life | 100,000 cycles |
| Parameter | Date | |
|---|---|---|
| Coil pulse width | 50ms Min. | |
| Operation time | 30ms Max. | |
| Comeback time | 30ms Max. | |
| Dielectric strength | Between contact & coil | 4000VAC 1min |
| Between contacts | 1800VAC 1min | |
| Insulation resistance | Min.1000MΩ(at 500VDC) | |
| Ambient temp | -40~+85℃ | |
| Weight | 182g | |
